Counterpoint: Xiaomi po raz pierwszy z najlepszym wynikiem wśród producentów smartfonów

Statystyki portalu Counterpoint jasno pokazują, które firmy dominują na rynku smartfonów. Na prowadzenie w czerwcu wysunął się inny producent urządzeń mobilnych niż Samsung. Czy Xiaomi stać na to, by utrzymać pierwszą pozycję?

Samsung od wielu lat utrzymuje stały udział w sprzedaży na rynku smartfonów w okolicach 20 proc. Do tej pory jego pozycji był w stanie zagrozić jedynie Huawei, który mógł pochwalić się również bardzo dobrymi wynikami. Niestety brak możliwości implementacji usług Google do swoich urządzeń sprawił, że Chińska firma wypadła z gry. Jej miejsce zajęło Xiaomi.

Raport udostępniony przez serwis Counterpoint pokazuje, że w czerwcu bieżącego roku najlepszą sprzedażą może pochwalić się Xiaomi z wynikiem 17,1 proc. całkowitego udziału na rynku smartfonów. Samsung był o 1,4 punktu procentowego słabszy.

Reklama

Na osiągnięcie Xiaomi wpłynęła nie tylko rosnąca popularność marki. Ich rywal miał najsłabszy wynik od miesięcy przez ograniczoną dostawę urządzeń, spowodowaną kolejną dużą falą zachorowań na Covid-19 w Wietnamie. To właśnie tam koreańska firma produkuje swoje smartfony.

Warto zaznaczyć, że Xiaomi przoduje jedynie w zestawieniu miesięcznym. Kwartalnie to Samsung nadal prowadzi z udziałem w globalnym rynku na poziomie 18 proc. Na drugim miejscu znajduje się Xiaomi z wynikiem 16 proc. Apple udało się zagarnąć 15 proc. sprzedaży w segmencie smartfonów.

Do czerwcowego sukcesu Xiaomi przyczyniły się problemy konkurencji. Chińska firma na pewno się nie podda i postara utrzymać pozycję lidera. W najbliższych dniach z pewnością zrobi się o niej znowu głośno za sprawą pokazu Mi Mix 4 oraz serii tabletów Mi Pad 5, który odbędą się już 10 sierpnia.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xiaomi | Samsung | Apple | Mi Mix 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy