Dwa lata więzienia za oszustwa na Facebooku

Haker Ashley Mitchell wykradł od Zyngi 400 miliardów żetonów do gry w wirtualnego pokera. Odsprzedając je, pozbawił firmę 7 milionów funtów zarobku.

Pochodzący z Paignton w hrabstwie Devon Mitchell wykradł dane dostępu dwóch pracowników Zyngi, zgarnął żetony i zacząłby się bogacić, gdyby nie to, że zyski z przekrętu przeznaczał na hazard. Sam był od niego uzależniony. Już sprzedaż jednej trzeciej żetonów przyniosła mu 53 612 funtów w dwa miesiące.

Zynga to potentat gier na Facebooku, wydawca tak popularnych aplikacji, jak Mafia Wars i Farmville. Firma ocenia, że legalny handel tymi żetonami przyniósłby jej 7 milionów funtów zysku. Zynga zorientowała się, że coś nie gra,w sierpniu 2009 roku. Początkowo podejrzano owych dwóch pracowników, ale potem informatykom udało się znaleźć w historii systemu włamanie. Mitchell wpadł, ponieważ podczas hackowania miał otwarty profil na Facebooku.

Reklama

Mężczyzna przyznał się do winy i został skazany na dwa lata więzienia plus 30 miesięcy za złamanie warunków wyroku w zawieszeniu, który otrzymał w 2008 roku za inne włamanie.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy