HTC zwalnia 1500 pracowników. Kryzys trwa

W najbliższej przyszłości tajwański producent planuje spore zwolnienia – z pracą w HTC pożegna się nawet 25% obecnej załogi. Kryzys marki trwa w najlepsze i nie wygląda, aby miał się on skończyć.

Agencja Reuters poinformowała, iż HTC boryka się z nowymi problemami. Firma ma zamiar zwolnić 1500 osób, które obecnie pracują w kwaterze głównej znajdującej się na Tajwanie. Poprzednia, mniejsza fala zwolnień została przeprowadzona na początku tego roku w Stanach Zjednoczonych. HTC znajduje się w naprawdę słabej kondycji finansowej: firma ogłosiła najgorszy rok dla marki w historii, a straty sięgnęły 580 milionów dolarów na przestrzeni całego 2017 roku.

Pierwsza, duża fala zwolnień ma zostać zakończona już we wrześniu. Producent musi przemyśleć swoją strategię na przyszłość bowiem obecnie sprzedaż produktów sygnowanych logiem HTC spada o około 50 procent na przestrzeni każdych kolejnych 12 miesięcy.

Reklama

Jeśli tego typu wyniki będą się utrzymywać, to może się okazać, iż Tajwańczycy będą musieli zrezygnować z jeszcze większej ilości pracowników.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HTC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy