Instagram bije rekordy - już 40 milionów użytkowników

Wypuszczenie wersji aplikacji Instagram na urządzenia z Androidem, było strzałem w dziesiątkę. Od momentu pojawienia się jej w Google Play, szybko stał się jedną z najczęściej pobieranych aplikacji. Instagram ma ponad 40 milionów użytkowników, a liczba ta stale rośnie!

Minęło niewiele ponad 10 dni od momentu, kiedy w sklepie Google Play pojawił się Instagram dla urządzeń z systemem Android. Po dwóch aktualizacjach naprawiających błędy zgłoszone przez pobierających, aplikacja stała się kompatybilna z większością popularnych smartfonów i tabletów internetowych. Jak twierdzi Rakshith Krishnappa, twórca programu służącego do przeglądania opublikowanych w serwisie Instagram zdjęć Gramfeed, w API Instagramu zarejestrowanych jest ponad 40 milionów użytkowników.

Dokładna liczba to 40 026 379 i z sekundy na sekundę rośnie. Przed wydaniem aplikacji na system Android, z Instagramu korzystało 30 milionów posiadaczy urządzeń z iOS. Oznacza to, że w ciągu zaledwie dziesięciu dni baza użytkowników serwisu wzrosła o 10 milionów i stał się jedną z najczęściej pobieranych aplikacji w Google Play. Jest to niemałe i godne podziwu osiągnięcie grupy entuzjastów, która składa się z zaledwie 12 osób.

Niedawno Instagram stał się własnością Facebooka, który kupił go za miliard dolarów. Dzięki takiemu zabiegowi, Instagram zyskał 500 milionów potencjalnych użytkowników. W jaki sposób Facebook zintegruje fotograficzny serwis ze swoimi usługami, przekonamy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google Play | Instagram | Google | Android | iOS | aplikacja | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy