Reklama

iPhone 12 może powodować problemy z rozrusznikiem serca - dalsze ustalenia

Nowy smartfon Apple może generować problemy z rozrusznikami serca. Wszystko to przez technologię MagSafe wykorzystującą specjalny magnes na tylnej obudowie.

Prawie wszystkie urządzenia elektroniczne generują pole elektromagnetyczne podczas użytkowania - seria urządzeń iPhone 12 jest wyjątkowa bowiem posiada w sobie specjalny magnes do ładowania oraz dodatkowych akcesoriów. Apple wydało już ostrzeżenie o zakłóceniach, które może powodować MagSafe w kontekście rozruszników serca. Wygląda na to, że cała historia została potwierdzona również przez lekarzy.

Kilku lekarzy z Henry Ford Heart and Vascular Institue opublikowało raport, który może budzić większe obawy, co do iPhone’a 12. Zwykłe przesuwanie smartfonem po klatce piersiowej w przypadku osób z wszczepionymi urządzeniami medycznymi może powodować kłopoty. iPhone 12 wyłączał defibrylator po prostu przejeżdżając nad nim.

Reklama

W samych Stanach Zjednoczonych, wszczepione urządzenia medyczne posiada ponad 300 tys. osób. Jeden na cztery smartfony Apple trafią do osób, które mogą mieć z tego powodu problem.

Największym problemem jest w tym przypadku brak świadomości użytkowników.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iphone 12

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy