Jak wygląda chiński iPhone 5 za 88 zł?

Do premiery nowego iPhone'a zostało jeszcze trochę czasu. To, że sprzęt nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany wcale nie jest przeszkodą w tym, by produkować chińskie podróbki. Agencja Reuters informuje o najnowszym hicie przygotowanym w Azji. Poznajcie HiPhone'a 5.

Nowa komórka będąca podróbką iPhone'a 5 trafiła właśnie do sprzedaży na platformie Taobao, której właścicielem jest Alibaba Group. Sprzęt wyceniono na równowartość 33 dolarów, czyli około 88 złotych.

Na pierwszy rzut oka telefon przypomina dobrze znanego iPhone'a 4, jednak w przeciwieństwie do oryginalnego urządzenia dostępny jest w kolorze czerwonym i różowym. Producent przekonuje, że wygląd urządzenia oparto na przeciekach dotyczących iPhone'a 5. Jak to zwykle bywa w wypadku podróbek, telefony HiPhone 5 ważą tyle, co proste plastikowe zabawki.

Reklama

W Taobao dostępna jest również nieco lepsza kopia telefonu firmy Steve'a Jobsa. Sprzęt ma WiFi, moduł GPSM i slot na karty microSD. Według osób, które miały okazję go już testować, telefon działa dobrze, jednak bardzo powoli. Wadą jest również słabe działanie ekranu dotykowego.

W Chinach dostępne są również nieco bardziej oryginalne podróbki sprzętu Apple'a. Na przykład szokująca swoim wyglądem komórka z ekranem 3,5 cala, obsługą dwóch kart SIM i interfejsem przypominającym oryginalny iOS.

W zeszłym miesiącu wszystkie media technologiczne mówiły też o chińskich podróbkach całych sklepów Apple Store, które okazały się wiernymi kopiami oryginalnych placówek firmy z Cupertino. Historia fałszywych sklepów skończyła się dość niewiarygodnie. Władze Chin zakazały wykorzystywania logo firmy Apple dla celów marketingowych nieautoryzowanych placówek. Ciekawe czy Pekin kiedyś dobierze się do skóry producentów podróbek...

Paweł Żmuda

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy