Japońska śmierć policzy twój czas

Tworzenie naprawdę nietypowych zegarków jest dobrym sposobem na przyciągniecie uwagi do swojego produktu lub projektu Do kolekcji czasomierzy o zagadkowych wyświetlaczach dołącza właśnie FOUR.

Cała koncepcja urządzenia kręci się wokół cyfry cztery (w języku japońskim wymowa słowa 4 i śmierć jest niemalże identyczna), a raczej japońskiego znaku, którym się ją zapisuje - "?" (tsu). Właśnie taki kształt ma wyświetlacz zegarka, składający się LED-owych linii. Najważniejszym pytaniem wciąż jednak pozostaje: w jaki sposób odczytać godzinę? Na szczęście nie jest to aż tak trudne, jak w przypadku niektórych mocno przesadzonych projektów.

Poniższy schemat powinien wam to ułatwić. Są trzy linie - jedna odpowiada za godziny (12 światełek LED), druga za dziesiątki minut (6 światełek LED), a trzecia za jedności minut (9 światełek LED). Wystarczy teraz zwrócić uwagę na ciemne miejsca - to one oznaczają aktualną godzinę. Projekt został stworzony dla firmy Tokyoflash i może zostać zrealizowany, jeśli tylko zyska sobie odpowiednio dużą popularność. To raczej nietypowe w przypadku konceptów. Więcej informacji znajdziecie na blogu producenta.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Reklama
Gadżetomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy