Kataklizm lub zagrożenie? Polacy dostaną specjalnego SMS

Polski rząd ruszył z projektem, który ma przełożyć się na stworzenie nowego, nowoczesnego systemu ostrzegania przed kataklizmami oraz alarmującymi zdarzeniami – wszystko to za pomocą wiadomości tekstowych SMS.

Już za kilka dni Ministerstwo Cyfryzacji wraz z kilkoma innymi jednostkami rozpocznie pilotażowy, testowy program, który będzie polegał na dostarczeniu mieszkańcom Polski odpowiednich wiadomości SMS dotyczących zagrożeń oraz ewentualnych, zbliżających się kataklizmów. Rząd chce w tym celu wykorzystać najcieplejsze miesiące w roku i nie ma co się dziwić - to właśnie na przełomie lipca oraz września na terenie całego kraju dochodzi do powstawania gwałtownych zjawisk pogodowych.

Najbliższe tygodnie pozwolą na dokładną optymalizację oraz przetestowanie możliwości całego systemu - docelowo ma on ruszyć 12 grudnia 2018 roku. Na ten moment nie wiadomo jednak, które obszary będą mogły liczyć na powiadomienia w ramach testów pilotażowych.

Reklama

Nowy system ostrzegania ma reagować nie tylko na zjawiska meteorologiczne, ale również na inne zagrożenia - o wysyłce wiadomości będzie decydował dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kataklizm | sms

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy