Mapa koronawirusa - szybki dostęp do najważniejszych informacji

Badacze z uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, stworzyli interaktywną mapę umożliwiającą śledzenie codziennych zachorowań na chorobę zakaźną COVID-19, wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2. Jeśli chcemy mieć szybki dostęp do mapy z ważnymi informacjami, możemy skorzystać z prostej funkcji przeglądarki internetowej.

Warto być na bieżąco z informacjami na temat wirusa, a tym bardziej mieć świadomość, w których państwach skupisko zachorowań jest największe. Właśnie w tym celu powstała specjalna, interaktywna mapa, która na bieżąco informuje użytkownika o kolejnych zarażeniach. 

Mapa gromadzi dane spływające  z internetowych baz WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) i CDC (amerykański Centers for Disease Control and Prevention), a następnie wizualizuje je na interaktywnym interfejsie.

Witrynę można znaleźć pod tym adresem WWW. Jak uzyskać do niej szybki dostęp bez konieczności każdorazowego uruchamiania przeglądarki?

Reklama

Jak to zrobić na przykładzie Google Chrome w systemie Windows 10:

1. Wejść na wymienioną stronę,

2. W menu przeglądarki z prawego, górnego rogu (kliknąć "w trzy kropki"), wybrać opcję "Więcej narzędzi",

3. W kolejnym okienku wybrać "Utwórz Skrót",

4. Wpisać nazwę, która nam pasuje i kliknąć "Utwórz",

5. Następnie możemy przypiąć utworzony skrót do Paska Zadań systemu Windows 10, aby mieć szybki dostęp do mapy.

COVID-19


Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zakażenia odnotowano od tego czasu m.in. w Korei Południowej, Iranie, Iraku, Izraelu, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Tajwanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii. W Polsce w środę potwierdzono pierwszy przypadek nowego koronawirusa. W piątek pojawiły się cztery kolejne potwierdzone przypadki COVID-19 na terenie kraju.

Wszystkie informacje o wirusie można znaleźć w specjalnym raporcie Interii


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: koronawirus | przeglądarka | zdrowie | COVID-19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy