Microsoft patentuje okulary rozszerzonej rzeczywistości

Microsoft już od jakiegoś czasu ma chrapkę na okulary rozszerzonej rzeczywistości, które byłyby bezpośrednią konkurencją dla Google Glass. Według upublicznionego wniosku patentowego, gigant z Redmond pracuje nad taką technologią i ma pewien pomysł, jak ją urozmaicić. Czym zaskoczy nas tym razem?

Według wniosku patentowego, Microsoft pracuje nad okularami rozszerzonej rzeczywistości, które będą w stanie nie tylko rozpoznawać obserwowane przez nas obiekty, ale również przewidywać ich zachowanie. Przykładowo, gdy rozpoznany zostanie samochód, sprzęt nakreśli jego kierunek poruszania i ostrzeże użytkownika, gdy będzie się zbliżał w jego stronę. 

Tego typu technologia może się również przydać w celach rozrywkowych, w których okulary przeniosą użytkownika do wirtualnego świata, jednak umieszczą w nim wszystkie przeszkody znajdujące się np. w jego domu. Dzięki temu nie nabawi się on kontuzji podczas zabawy, a niektóre elementy otoczenia będą mogły być wykorzystane do prostych gier.
 
Wspomniany wniosek patentowy opublikowano dopiero teraz, jednak do urzędu został złożony już w styczniu bieżącego roku. Wszystko wskazuje zatem na to, że Microsoft rozwija już opisaną wyżej technologię. Pozostaje czekać na pierwsze oficjalne informacje w tej sprawie.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | okulary | rozszerzona rzeczywistość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama