Motorola ATRIX 4G, czyli najmocniejsza komórka na świecie

W mieście jest nowy "szeryf", a dwurdzeniowy LG Optimus 2X, który z racji posiadania dwurdzeniowego procesora był do tej pory uważany za najmocniejszy telefon na rynku, musi przygotować się na detronizację.

Zaprezentowana na targach CES 2011 Motorola ATRIX 4G jest wyposażona w ten sam procesor co LG Optimus 2X, czyli dwurdzeniowy NVIDIA Tegra o taktowaniu 1GHz. W czym, więc produkt Motoroli jest lepszy od telefonu LG?

ATRIX 4G może pochwalić się olbrzymią jak na telefony komórkowe pamięcią RAM - 1GB. W połączeniu z dwurdzeniowym procesorem otrzymujemy urządzenie, o najlepszej w chwili obecnej specyfikacji. Co jeszcze ma do zaoferowania nowa Motorola? Między innymi wyświetlacz QHD o 24-bitowej palecie barw i odświeżaniu (podobno) lepszym od wszystkich innych smartfonów.

Poza tym telefon oferuje do 48 GB miejsca na piosenki, filmy i aplikacje obsługiwane przez Androida 2.2. Nie zabrakło również dwóch kamer, chociaż tutaj akurat ATRIX niczym się nie wyróżnia. Główny aparat ma rozdzielczość 5 MPx, a drugi służący do przeprowadzania wideokonferencji - VGA.

Reklama

Oprócz samego telefonu, dostępna będzie również stacja dokująca zamieniająca komórkę w niemal w pełni funkcjonalny komputer. Parametry komórki są bardzo imponujące i chciałbym zobaczyć jak wypadnie w porównaniu z zapowiadanymi Samsungami wyposażonymi w dwurdzeniowe cortexy.

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy