Nadchodzą Chromebooki z dwoma ekranami?

Nowe dowody wskazują na to, iż Google może przygotowywać Chromebooki z dwoma ekranami.

Od wielu lat Google dystrybuowało swoje oprogramowanie Chrome OS na różne sprzęty: od laptopów przez urządzenia wielofunkcyjne. Nowe dowody wskazują na to, iż Google stara się dopasować Chrome OS do kolejnego typu komputerów - tym razem tych z dwoma ekranami dotykowymi. W ciągu ostatnich kilku lat rzesza producentów zaczęła eksperymentować z tego typu rozwiązaniami: przykładem niech będzie chociażby ASUS z modelem ZenBook Duo Pro oraz Microsoft, który rozwija system Windows 10X przeznaczony na sprzęty z dwoma ekranami.

Google rozwija urządzenie oznaczone nazwą kodową Palkia, które ma posiadać dwa ekrany dotykowe oraz gładzik - jeden z wyświetlaczy będzie na pokrywie sprzętu, a drugi znajdzie się naturalnie w środku. Palkia może mieć więc jeden wyświetlacz na zewnątrz zdolny do pracy oraz większy w środku.  

Reklama

Co ciekawe, Palkia nie jest urządzeniem OEM, oznacza to, że żaden z producentów nie planuje wydać tego typu sprzętu korzystając z projektu dostarczonego przez Google. Na więcej szczegółów trzeba będzie poczekać. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Chromebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama