Nowe smartfony Apple z USB typu C?

Najnowsze przecieki wskazują na to, iż amerykański gigant może zdecydować się na naprawdę dużą zmianę. Kolejna generacja iPhone’ów miałaby bowiem porzucić port Lightning na rzecz nowego złącza.

Nowa generacja iPhone’ów, która zostanie zaprezentowana w przyszłym roku będzie wykorzystywała do działania złącze USB typu C. Tego typu plotki mają pochodzić bezpośrednio ze źródła dostaw amerykańskiego producenta. Na ten moment Apple wykorzystuje do swoich produktów autorski port Lightning oraz specjalne okablowanie, a także odpowiednie przejściówki. Zmiana na USB typu C miałaby przełożyć się na większy komfort użytkowników, ale nie tylko. Wraz z przejściem na inny standard, smartfony Apple stałyby się bardziej uniwersalne.

Pierwotnie nowe iPhone’y przeznaczone na 2018 rok miały wykorzystywać port USB typu C, jednak amerykański gigant nie wyrobił się z terminami oraz napotkał inne problemy podczas produkcji.

Reklama

Czy faktycznie Apple zdecyduje się na porzucenie złącza Lightning? Patrząc na ostatnią politykę firmy oraz nowe akcesoria i okablowanie, to mało prawdopodobne.

Amerykanie pokazali jednak już nie raz, że w ich przypadku wszystko się może zdarzyć. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy