Reklama

Plecak, który widzi przez ściany

Firma Cambridge Consultants zaprezentowała urządzenie Prism 200c - ukryty w plecaku radar, który umożliwia zbadanie zawartości zamkniętego pomieszczenia.

Przenośny radar wystarczy przyłożyć do ściany, by dowiedzieć się, ile osób znajduje się w środku i gdzie przebywają. Nawet, jeśli ściana jest z betonu, cegieł czy drewna. Prism jest już używany przez wojsko, wywiad i inne służby. Model 200c to pierwsze tego rodzaju urządzenie, które może obsługiwać jedna osoba. Działa znacznie szybciej i dyskretniej niż dotychczasowe rozwiązania - sterujemy nim na przykład za pomocą trzymanego w ręku smartfona. Sprzęt otrzymał też mocniejsze akumulatory i lepszą ochronę przed drobinami kurzu i wilgocią.

Reklama

Obrazu z radaru wysyłającego krótkie impulsy UWB nie wygląda - niestety - jak zdjęcie rentgenowskie. Zobaczymy na nim tylko lokalizację ludzi za ścianą. Każdą osobę oznaczono jako małą kropkę. Za to do wyboru jest widok pomieszczenia z boku, z góry oraz 3D.

Cambridge Consultants sądzą, że Prism 200c przyda się "funkcjonariuszom służb porządkowych i ratunkowych, żołnierzom w sytuacjach wysokiego ryzyka, gdy jest mało czasu na decyzje i minimalny dopuszczany margines błędu".

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Cambridge

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy