Punkty szczepień na Mapach Google w Polsce

Polska jest jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym można sprawdzić w wyszukiwarce i na Mapach lokalizacje punktów szczepień przeciwko COVID-19. Wcześniej funkcja ta została uruchomiona między innymi w USA, Kanadzie, Indiach i Francji.

Google poinformowało, że dostępność punktów szczepień na Mapach wprowadzona zostałą we współpracy z Narodowym Programem Szczepień. Dane o tych lokalizacjach będą regularnie aktualizowane. Funkcja działa na podobniej zasadzie, jak opcja wyszukiwania np. stacji benzynowych czy bankomatów.

W styczniu tego roku Google postanowiło wprowadzić nowe funkcję zarówno do swojej popularnej wyszukiwarki internetowej jak i aplikacji mapowej. Te mają skupiać się na wszystkich zagadnieniach okołoszczepionkowych. Po wpisaniu w pole wyszukiwania frazy związanej z tematem, program wyświetli specjalne panele informacyjne, zawierające dokładne lokalizacje punktów szczepień,  szczegółowe informacje o tym, czy wymagana jest wizyta, czy szczepionka jest dostępna tylko dla określonych grup i czy można ją przyjąć bezpośrednio z samochodu. 

Reklama


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy