Reklama

Robot-pies umyje za ciebie naczynia

SpotMini to nowy robot przypominający psa, ale mogący zmywać naczynia i pomagać w innych domowych obowiązkach.

Spółka Boston Dynamics zajmuje się produkcją inteligentnych robotów i co jakiś czas dzieli się swoimi osiągnięciami w Internecie. Ostatnio zaprezentowała ciekawy prototyp maszyny o nazwie SpotMini, która przypomina połączenie żyrafy i psa. Jest to pomniejszona, przystosowana do domowych warunków wersja robota Spot. Mechaniczny pupil waży 25 kilogramów i z zachowania przypomina psa. Jest towarzyski, uczy się nowych zachowań i bezproblemowo porusza się ciasnych pokojach, a nawet stromych schodach. 

Najważniejszy jest jednak fakt, że robot może pomagać w domowych obowiązkach. Na filmie promocyjnym SpotMini wkłada naczynia do zmywarki, wyrzuca śmieci do kosza i przynosi właścicielowi napój. Jest to pierwszy robot Boston Dynamics używający silników elektrycznych - poprzednie korzystały z rozwiązań hyrdaulicznych. Wbudowany akumulator wystarczy na półtorej godziny pracy na jednym ładowaniu. 

Reklama


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Boston Dynamics

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy