Samsung Galaxy Fold 2 niedługo trafi do masowej produkcji - co o nim wiemy?

Raport z Korei Południowej zdradza, iż Samsung może przygotowywać się do uruchomienia masowej produkcji smartfona Galaxy Fold 2. Oznaczałoby to, że jego premiera faktycznie odbędzie się w 2020 roku.

Według analityków, Samsung rozpoczął zamówienia na komponenty do swojego następnego, składanego smartfona. Oznacza to, iż najprawdopodobniej trafi on w najbliższym czasie do masowej produkcji. Samsung Galaxy Fold 2 miałby zostać zaprezentowany już w sierpniu bieżącego roku, razem z modelem Galaxy Note 20. Wysyłki do klientów mają rozpocząć się we wrześniu.

W przeciwieństwie do modelu Galaxy Z Flip, Galaxy Fold 2 ma być prawdziwym flagowcem. W urządzeniu znajdziemy wyświetlacz o przekątnej 7,59-cala z częstotliwością odświeżania na poziomie 120Hz. Oczekuje się także, iż aparat smartfona będzie posiadał kamerkę do selfie umieszczoną pod ekranem.

Reklama

Samsung będzie chciał sprzedać w 2020 roku około 3 milionów sztuk swojego składanego smartfona. 

Galaxy Fold 2 będzie wodoodporny?


Szkice patentowe opublikowane przez WIPO (Światowa Organizacja Własności Intelektualnej), wskazują na kilka ciekawych rozwiązań, które być może ujrzymy w nadchodzącym Samsungu Galaxy Fold 2.

Mowa tu przede wszystkim o rednerach, które ukazują nowy rodzaj zewnętrznego wyświetlacza w kształcie podłużnego prostokąta. Jego kształt jest na tyle wąski, że nie ma tu o mowy o wyświetlaniu szerszych informacji poza samymi powiadomieniami. Tym samym, wszystko wskazuje na to, że Galaxy Fold 2 będzie trzeba za każdym razem otwierać.

Kolejną informacją jest teoretyczna wodoodporność urządzenia. Zgłoszenie patentowe jest bowiem opisane jako "urządzenie elektroniczne oraz wodoodporna obudowa". 

Czy patenty przełożą się jakkolwiek na faktyczny produkt, który trafi do sprzedaży? Na ten moment, nie wiadomo. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samsung | Galaxy Fold

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy