Samsung Galaxy Note 9 nie będzie miał czytnika linii papilarnych w ekranie

Według chińskich źródeł, na które powołuje się Forbes, Galaxy Note 9 będzie miał czytnik linii papilarnych na tylnym panelu, zaraz obok aparatów, tak jak poprzednie generacje urządzenia.

Czujnik biometryczny wbudowany w ekran to już nie melodia przyszłości, a rozwiązanie, która działa i jest stosowane przez niektóre firmy. Pierwszym urządzeniem z tą technologią jest Vivo X20 Plus UD, który został oficjalnie zaprezentowany pod koniec stycznia.

Producenci głównego nurtu, w tym Samsung, wciąż nie mają jednak opracowanego własnego rozwiązania tego typu, które mogłoby zostać użyte w masowo produkowanym smartfonie. Jak widać, są jeszcze jakieś przeszkody, których na chwilę obecną nie da się ominąć.

Co ciekawe, koreański producent nie zakłada, że uda się to osiągnąć w tym roku. Chińskie źródła, na które powołują się światowe media, donoszą, że jedyny smartfon Samsunga, który mógłby jeszcze w tym roku zostać wyposażony w czytnik wbudowany w ekran, nie dostanie tej technologii. Podobno, inżynierowie nie zdążą jej  odpowiednio dopracować przed końcem roku. Możliwe jednak, że uda się to innym.

Reklama


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samsung galaxy note 9
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy