Składany smartfon Samsunga może być horrendalnie drogi

Samsung ma zaprezentować swojego pierwszego, składanego smartfona już podczas targów MWC 2019, które odbędą się w Barcelonie. Okazuje się, iż ten sprzęt może zaskoczyć absurdalnie wysoką ceną.

Podczas prezentacji flagowych smartfonów z serii Galaxy S, Samsung oficjalnie potwierdził, iż ma w planach stworzenie składanego urządzenia mobilnego, jednak na drodze istnieje jeszcze kilka problemów do pokonania. Analitycy typują, że składany smartfon Koreańczyków pojawi się już na początku przyszłego roku, jednak od samego początku może on zniechęcić do siebie użytkowników jednym czynnikiem - chodzi tu oczywiście o cenę, którą trzeba będzie za niego zapłacić.

Składany smartfon Samsunga może zostać wyceniony na 1800 lub nawet 2000 dolarów. W porównaniu do flagowych sprzętów istniejących już na rynku, tego typu kwoty są wręcz zawrotne. Apple iPhone X był pierwszym urządzeniem, które przekroczyło barierę 1000 dolarów - producent z jabłkiem w logo został skrytykowany za narzucanie aż tak dużej marży oraz ceny. W przypadku Samsunga sprawa może zakończyć się po prostu brakiem zainteresowania klientów.

Reklama

Koreański producent ma stworzyć od 300 do 500 tysięcy sztuk składanego smartfona na początek - wszystko to po to, aby zobaczyć, jak zareaguje rynek oraz ile osób będzie skłonnych podjąć decyzję o zakupie.

W przypadku tak wysokiej ceny, wszystko może się zdarzyć...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | składany smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy