Sony podaje powód usunięcia złącza słuchawkowego w modelu XZ2

Jak donosi XperiaBlog, na stronie Sony, w jednej z zakładek z pytaniami producent wyjaśnia, dlaczego postanowił zrezygnować z klasycznego złącza audio. Powód jest co najmniej dziwny.

"Jest to jedna ze zmian w naszym nowym języku projektowania Ambient Flow. Aby stworzyć piękny, jednolity wzór, nasi projektanci musieli usunąć gniazdo słuchawkowe. Ponadto, zdajemy sobie sprawę z dużego trendu rynkowego w kierunku słuchawek bezprzewodowych" - możemy przeczytać na stronie.

Oznacza to, że głównym powodem usunięcia gniazda były żądania projektantów. Czy rzeczywiście, jeden mały otwór byłby aż tak problematyczny? To usprawiedliwienie wydaje się być mało sensowne. Nie mniej jednak, na rynku smartfonów widzimy postępujący trend usuwania fizycznych złącz słuchawkowych i zapewne kolejni producenci również będą iść w tym kierunku. 

Co ciekawe, na stronie Sony pojawiło się nowe akcesorium do modelu XZ2 - przejściówka, która pozwala na jednoczesne ładowanie urządzenia i słuchanie muzyki z przewodowych słuchawek (smartfon nie posiada złącza 3,5 mm). Zostało one wycenione na 20 euro, czyli w przeliczeniu około 85 złotych, ale warto zaznaczyć, że nie obsługuje szybkiego ładowania. 

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama