Sposób na korki i fotoradary

Ukazała się najnowsza wersja darmowej, mobilnej aplikacji Yanosik ostrzegającej o fotoradarach i kontrolach drogowych. Wraz z nią użytkownicy uzyskali dostęp do mapy informującej na bieżąco o rzeczywistym natężeniu ruchu na drogach i ulicach miast w całym kraju.

Yanosik to darmowa aplikacja na telefony z systemem Android oraz iPhone'y. Jest odpowiednikiem urządzenia o tej samej nazwie będącego komunikatorem dla kierowców. Aplikacja, podobnie jak jej starsza wersja, ostrzega kierowców o miejscach, w których natknąć można się np. na fotoradar, patrol policji lub wypadek. Informacje te pochodzą od aktywnej społeczności użytkowników Yanosika zgłaszających zdarzenia drogowe (POI).

W wersji 1.1.0 dodano możliwość korzystania z mapy podającej aktualną sytuację na drogach całego kraju. Na mapie zaznaczona jest aktualna pozycja użytkownika, natężenie ruchu na drogach oraz wszystkie potwierdzone POI. Wystarczy rzut oka na ekran telefonu, aby sprawdzić, gdzie możemy natknąć się na korek lub drogówkę. Dane pochodzą z serwisu Korkowo.pl, informującego na bieżąco o sytuacji na polskich drogach.

Reklama

Drugim pożytecznym usprawnieniem jest możliwość polecania aplikacji znajomym. Ułatwia to wspólne budowanie społeczności świadomych kierowców. Każdy nowy użytkownik dostarcza danych o aktualnej sytuacji na drodze przyczyniając się do zwiększenia sprawności systemu.

Mobilny Yanosik w najnowszej wersji dostępny jest za darmo dla wszystkich. Wystarczy pobrać go z AppStore lub Android Market.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama