Szklana wizja naszej przyszłości

Firma Corning stworzyła materiał wideo prezentujący wizję przyszłości, w której szkło nie będzie już tym, czym jest dzisiaj.

Według specjalistów od przewidywania przyszłości z Corninga szklane powierzchnie nowej generacji będą z nami od samego rana. Aktywne szyby w domu zmniejszą przyciemnienie, wpuszczając słońce do sypialni, interaktywne lustro w łazience pozwoli na obejrzenie wiadomości i wysłanie e-maila podczas mycia zębów. W kuchni rzucimy okiem na elektroniczny stół i równie futurystyczną kuchenkę. Ekrany multitouch znajdzie się w lodówkach, przeźroczystych komórkach, na deskach rozdzielczych samochodów i ścianach budynków.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak fragment filmu stworzonego przez reżysera z bardzo bujną wyobraźnią. Ale przecież wiele tych technologii działa już dzisiaj. Interaktywne lustra widzieliśmy nie raz. Przeźroczyste panele OLED - nieśmiało bo nieśmiało - ale znajdują drogę na rynek. Interaktywne stoły już działają.

Corning mówi więc bardziej nie o ewolucji takiego sprzętu, ale jego popularyzacji. Z tym nadal jest problem, głównie przez wysokie ceny. Jak sądzicie: które z tych rozwiązań będą dostępne w normalnych cenach w ciągu najbliższych 10 lat?

Reklama

http://hdtvmania.pl/

Szklane domy według firmy Corning:

HDTVmania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy