T-Mobile wypuszcza aktualizację uśmiercającą Note'a 7

W Stanach Zjednoczonych udostępniono aktualizację dla Samsunga Galaxy Note 7, która blokuje możliwość ładowania baterii.

Sieć T-Mobile udostępniła w USA ostatnią aktualizację dla Samsunga Galaxy Note 7, która ostatecznie rozwiązuje kwestię bezpieczeństwa. Nowa wersja oprogramowania całkowicie uniemożliwia ładowanie, przez co po utraceniu dostępnej energii, urządzenia nie da się już w żaden sposób używać - staje się tak zwaną "cegłą". 

Od razu po zainstalowaniu oprogramowania, użytkownik zostanie poinformowany, w jaki sposób może zabezpieczyć wszystkie swoje dane, a także jakie prawa przysługują mu na mocy akcji serwisowej (wymiana na S7 Edge lub zwrot gotówki).

To odważny krok, zarówno ze strony producenta, jak i dystrybutora (T-Mobile), ale wszystkie dotychczasowe działania i wydarzenia musiały do niego doprowadzić. Co więcej, już niedługo podobny los spotka urządzenia zakupione u operatorów: AT&T oraz Sprint. Aktualizacja zostanie im udostępniona na początku stycznia. 

Reklama

W Nowej Zelandii i Australii wprowadzono jakiś czas temu obowiązkową aktualizację, która całkowicie wyłącza możliwość korzystania z sieci komórkowej w smartfonie. Wszyscy posiadacze wybuchającego flagowca od ponad miesiąca nie mogą już naładować go do poziomu większego niż 60 procent.

Co z Europą?  Na Starym Kontynencie wkrótce ma ukazać się aktualizacja, która pozwoli na naładowanie urządzenia maksymalnie do 30 procent. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy