Ten telefon był najchętniej kupowany w maju

Firma Counterpoint Research opublikowała nowy raport, który pokazuje jakie smartfony były najchętniej kupowane przez użytkowników w maju tego roku. Zwycięzca okazał się być zaskakujący.

W pierwszej piątce najchętniej kupowanych smartfonów znalazły się aż trzy smartfony Apple: model iPhone 8 Plus, iPhone X oraz iPhone 8. Smartfon iPhone 8 Plus zajął piąte miejsce, iPhone X był trzeci, a najlepiej sprzedającym się urządzeniem na przestrzeni maja był iPhone 8. Samsung zajął drugie miejsce wraz ze standardową wersją Galaxy S9. Wersja Galaxy S9 Plus pojawiła się na szóstej pozycji, zaraz za iPhonem 8 Plus. O ile w Stanach Zjednoczonych Samsung może liczyć na stabilną sprzedaż, tak wyniki w Europie w kontekście popularności Koreańczyków zaczynają powoli spadać.

Reklama

Czwarte miejsce we wspomnianym zestawieniu Counterpoint Rersearch jest równie ciekawe: okupuje je Xiaomi Redmi 5A. Na dziewiątym miejscu znalazł się z kolei model Redmi 5 Plus. Inne pozycje należą między innymi do Huawei oraz OPPO.

Apple pokazuje, że póki co żaden producent nie jest w stanie zagrozić marce z jabłkiem w logo. Pozostaje tylko czekać na to, jak będą wyglądały statystyki najchętniej kupowanych smartfonów pod koniec 2018 roku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy