W Indiach odkryto tajemnicze petroglify

Tysiące starożytnych petroglifów zostało odkrytych na indyjskich wzgórzach, a eksperci podejrzewają, że zostały one stworzone przez dawną, zaginioną cywilizację. Czy to kolejny dowód na istnienie dawnej, zapomnianej przez nas kultury?

Niezwykłe rysunki przedstawiają głównie ludzi, zwierzęta oraz tajemnicze figury geometryczne. Dwóch indyjskich naukowców zainteresowało się znaleziskiem, gdy podczas pobytu w jednej z wiosek natknęli się na tajemnicze rysunki, uważane przez mieszkańców za święte. Naukowcy postanowili zbadać okoliczne wzgórza i okazało się, że petroglifów jest znacznie więcej niż można było przypuszczać. Większość z nich była ukryta pod warstwami piasku i błota.

Badaczy zaintrygowały szczególnie postacie widoczne na skalnych rysunkach. Najbardziej zadziwiający był fakt, że petroglify przedstawiały takie zwierzęta, jak hipopotamy i nosorożce, które nie występują w Indiach. Archeolodzy stanęli przed dylematem i biorą pod uwagę kilka hipotez. Nie są pewni, czy twórcy petroglifów pochodzili z innego kontynentu, na którym żyją te zwierzęta, czy też hipopotamy i nosorożce w odległych czasach faktycznie zamieszkiwały Indie. 

Reklama

Są też tacy, którzy nie wykluczają ingerencji cywilizacji pozaziemskich, którym wielokrotnie w przeszłości przypisywano odpowiedzialność za powstanie podobnych rysunków.

Innemedium.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy