WhatsApp przestanie działać na starszych urządzeniach mobilnych

WhatsApp zmienił swoje wymagania systemowe przeznaczone dla urządzeń korzystających z systemu iOS. Którzy użytkownicy nie będą już mogli z niego skorzystać?

Strona wsparcia komunikatora WhatsApp została zaktualizowana o nowe informacje, które są powiązane z wymaganiami sprzętowymi potrzebnymi do uruchomienia programu. W tym przypadku WhatsApp będzie działać na iPhone’ach oraz iPadach, które posiadają system w wersji minimum iOS 10. Oznacza to, że iPhone’y starsze niż model 5 nie będą mogły już korzystać z opisywanego komunikatora. Warto jednak przypomnieć, że iPhone 5 pojawił się w 2013 roku, a więc 8 lat temu - większość osób od tamtego czasu zdążyła wymienić swoje urządzenie mobilne na nowe.

Reklama

WhatsApp zaleca stworzenie specjalnej kopii zapasowej danych w chmurze iCloud - aby nie stracić dostępu do swoich wiadomości w przypadku korzystania ze starszych urządzeń.

Programiści zaznaczają, że każda z osób, która zdecyduje się wymienić swój sprzęt na nowszy będzie mogła bez problemu zaimportować do niego historię czatów i nie utraci dostępu do konwersacji. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama