Zabierz swoich internetowych znajomych na spacer

A gdyby tak można było zabrać internetowego znajomego na spacer albo pójść na randkę? Jest to do zrobienia.

Ten dziwacznie wyglądający robot siedzący na ramieniu to tak naprawdę awatar, dzięki któremu możecie wziąć swojego znajomego np. na zakupy, nawet jeśli mieszkacie wiele tysięcy kilometrów od siebie. Japoński wynalazek ma większe możliwości niż tylko przekazywanie obrazu.

Czasem zdarza się, że chcielibyście się wybrać z znajomym na miasto, zakupy albo po prostu się przejść, ale akurat coś wam w tym przeszkadza. Być może choroba, złamana noga albo ogromny dystans, który dzieli was od siebie. Japończycy znaleźli i na to sposób.

Ze swoim zamiłowaniem do wszystkiego, co ma związek z robotyką, naukowcy z Uniwersytetu Keio w Tokio stworzyli TEROOS-a, naramienny awatar do rozmów telekonferencyjnych. Urządzenie potrafi przekazywać obraz i dźwięk za pomocą połączenia internetowego w obie strony - wystarczy użyć do tego Skype'a i znajomi mogą Wam towarzyszyć, obserwując wszystko z ramienia.

Reklama

Awatar potrafi się obracać, pozwalając jego użytkownikowi na dowolną obserwację otoczenia. Głośnik kierunkowy umożliwia szeptanie do ucha osobie, której robot siedzi na ramieniu. TEROOS może okazywać też proste emocje przez kiwanie głową i ruszanie oczami. Robot obsługiwany jest przez program, który pozwala ruszać kamerą, a obraz przekazywany jest dzięki połączeniu Skype.

Niestety z filmiku, który możecie zobaczyć poniżej, wynika, że do działania robota potrzebna jest walizka, którą trzeba nosić cały czas ze sobą. Twórcy zapewniają, że TEROOS może się przydać, gdy chcemy wyjść z kimś razem na zakupy albo na randkę! Z drugiej strony gdyby ktoś ubrał tego awatara jak papugę i zrobił z tego komercyjny produkt, pomysł mógłby się okazać hitem.

Z internetowymi znajomymi na ramieniu:

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy