Zuckerberg przewiduje rozwój portali społecznościowych

Jeśli uważacie, że ludzie publikują zbyt wiele osobistych informacji na swój temat na rozmaitych serwisach społecznościowych - nadchodzą ciężkie czasy. Przynajmniej jeżeli wizja przyszłości Marka Zuckerberga ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.

W rozmowie z jednym z założycieli inkubatora startupów Y Combinator, Paulem Grahamem, Zuckerberg stwierdził, że w przyszłości ludzie będą upubliczniać znacznie więcej różnorakich informacji niż dziś.

- To coś w rodzaju społecznościowej wersji Prawa Moore'a. Spodziewamy się, że liczba udostępnianych przez ludzi informacji będzie się podwajać co 10 lat. A więc za 10 lat od teraz, użytkownicy mediów społecznościowych będą prezentować treści innym około 1000 razy częściej niż ma to miejsce dziś - powiedział założyciel Facebooka.

Reklama

Nie da się ukryć, że byłby to prawdziwie potężny przyrost. Czy to w ogóle możliwe? Być może z nadejściem technologii typu Google Glass zaczniemy udostępniać nieco więcej zdjęć i filmików, ale czy naprawdę aż 1000 razy więcej? Wątpliwe. Tym bardziej, że tendencja zaczyna się zmieniać - ludzie podchodzą do mediów społecznościowych z coraz mniejszym zaufaniem i coraz większym dystansem.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mark Zuckerberg | Media społecznościowe | Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy