Windows 10 October Update wstrzymane. Powoduje zbyt wiele problemów

Wygląda na to, że żadna duża aktualizacja nowego systemu Microsoftu nie może obyć się bez wpadki i podobnie jak to było z April Update, October Update również nie zaliczył udanego startu.

Wielu użytkowników z niecierpliwością wypatrywało Windows 10 October Update, ponieważ ten przynieść miał sporo długo wyczekiwanych nowości. Wystarczy tu wymienić Oś czasu pozwalającą śledzić z jakich stron, aplikacji czy plików korzystaliśmy w danym czasie, Twój telefon umożliwiający transfer plików ze smartfona, przeglądanie do 25 zdjęć z androidowego telefonu oraz obsługę smsów na PC czy też schowek w chmurze pozwalający na kopiowanie treści i przenoszenie ich między komputerami.

Okazuje się jednak, że aktualizacja jak na razie wyrządziła więcej złego niż dobrego, a przynajmniej w przypadku niektórych użytkowników. Najpierw dowiedzieliśmy się, że nie będzie działała poprawnie na niektórych procesorach 6. generacji Intela, dlatego też Microsoft zablokował na nich możliwość update’u, wyświetlając na ekranach stosowny komunikat.

Reklama

Później przyszła pora na jeszcze gorsze wieści, bo kolejni użytkownicy informowali w sieci, że po instalacji Windows 10 October Update z ich komputerów zaczęły znikać pliki! Co prawda w dużej części udawało się je odzyskać przeszukując katalog Windows.old, przywracając kopię zapasową systemu lub korzystając z zewnętrznego programu do odzyskiwania danych, ale nigdy nie wiadomo, czy w naszym przypadku będzie podobnie.

Wszystko to sprawiło, że gigant z Redmond zdecydował się na zaskakujący krok, a mianowicie… wstrzymanie udostępniania aktualizacji! Wygląda więc na to, że problemy są poważniejsze niż się początkowo wydawało i Microsoft nie jest w stanie naprawić ich tak szybko, żeby nie zaszkodziły kolejnym użytkownikom. Windows 10 October Update zniknęło z Windows Update, a koncern wydał specjalny komunikat:

- Wstrzymaliśmy dystrybucję Windows 10 October 2018 Update (wersja 1809) dla wszystkich użytkowników i badamy zgłoszenia użytkowników, którzy informowali o znikających po instalacji plikach.

A co jeśli już zainstalowaliśmy aktualizację? Microsoft rekomenduje zminimalizowanie użycia komputera, a następnie kontakt z jego pomocą techniczną. Żeby podkreślić powagę sytuacji, warto zaznaczyć, że według ostatnich informacji z Windows 10 korzysta już ponad 700 milionów użytkowników, więc potencjalnych poszkodowanych może być naprawdę mnóstwo. Miejmy więc nadzieję, że koncern szybko upora się z problemami i udostępni poprawioną wersję update’u.

Źródło: GeekWeek.pl/Techspot

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama