Kultowe miejsca, których nie zwiedzisz w 2024 roku. Niektóre zamknięte na zawsze

Po pandemii wielu z nas chciało nadrobić stracony podczas kwarantanny czas, a biura turystyczne w końcu zaczęły sobie lepiej radzić. Jednak dla tych, którzy nie zdążyli się wybrać w podróż w 2023 roku, mamy nieprzyjemną wiadomość. Część z kultowych już destynacji, zarówno w Europie, jak i na świecie, stanie się niedostępna w 2024 roku. Niektóre z tych miejsc przechodzą remont, inne znikną na zawsze z map turystycznych.

Rok 2024 może zaskoczyć turystów

Pandemia dała nam się nieźle we znaki, szczególnie odczuł to sektor turystyczny. Mimo że ruch turystyczny po pandemii wrócił do normy, to nadchodzący rok może zaskoczyć niektórych z podróżnych. Wiele firm, które prosperowały dzięki turystyce, nie przetrwało okresu pandemii. 

Niektóre z nich zamknęły się, inne przebranżowiły. Nie tylko to wpłynie na wybór kierunków dla przyszłych podróży. Część zabytków przechodzi renowację i nie będzie dostępna dla zwiedzających przez dłuższy czas, natomiast inne uległy zniszczeniu. 

Notre-Dame, Paryż

Katedra Notre Dame obecnie nie jest otwarta dla zwiedzających ze względu na przerażający pożar, który miał miejsce w 2019 roku. Płonący symbol Paryża poruszył ludzi na całym świecie, a ci bezinteresownie zaczęli wpłacać datki na renowację popularnej ikony. Ponowne otwarcie Notre Dame planowane jest na grudzień 2024 roku, jednak prawdopodobnie ten termin się wydłuży.  

Reklama

Skała Trąby Słonia, Tajwan

To miejsce stanowiło do tej pory jedno z najpopularniejszych w Tajwanie. Wszystko za sprawą skały, która swoim kształtem do złudzenia przypominała trąbę słonia. Niestety, 15 grudnia 2023 roku skała runęła do morza. Wybrzeże już dawno było zagrożone ze względu na erozję, w związku z czym od 2010 roku można je było podziwiać jedynie z daleka.  

Winnica Leonarda Da Vinci w Mediolanie

Dla fanów jednego z najsłynniejszych artystów na pewno będzie to smutna wiadomość. Pozostałości włoskiej winnicy Leonarda da Vinci przeszły w prywatne ręce. Francuski miliarder Bernard Arnault kupił nieruchomość w grudniu 2022 roku i od tego momentu nie podał żadnej informacji, czy kiedykolwiek jeszcze posiadłość zostanie otwarta dla zwiedzających.  

Disney World, Gwiezdne Wojny: Krążownik Galaktyczny

W 2023 roku inspirowany Gwiezdnymi Wojnami Krążownik Galaktyczny dostępny w Disney World został zamknięty. Miejsce to dostarczało niezwykłych przeżyć wielu fanom galaktycznej sagi, gdzie oferowano szkolenie z zakresu obsługi miecza świetlnego, spotkania z droidami oraz innymi postaciami z filmów. 

Inne niedostępne w 2024 roku miejsca turystyczne to między innymi:  

Centrum Pompidou w Paryżu. 

Splash Mountain w Orlando na Florydzie i Anaheim w Kalifornii. 

Najlepsza restauracja świata, Noma, Kopenhaga. 

Upiór w Operze w Nowym Jorku. 

Muzeum Pergamońskie w Berlinie. 

Park Hyatt w Tokio. 

Zamek Smithsonian w Waszyngtonie.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Notre Dame | Paryż | pandemia | turystyka | Tajwan | Leonardo DaVinci
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy