Największy pasażerski statek świata wypłynął w pierwszy rejs

Statek Symphony of the Seas właśnie wyruszył w swój dziewiczy rejs. Nie przypadkowo nazywany jest pływającym miastem. Jest to obecnie największy statek pasażerski świata, który na swój pokład może zabrać nawet 8 tysięcy ludzi.

Jak w każdym dużym mieście, także i w tym kolosie na potrzeby pasażerów oddano 7 różnych dzielnic. Znajdziemy w nich szpital, sklepy, restauracje, kina, lodowisko, korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, posterunek policji i więzienie, a nawet kolejki tyrolskie i rollercoastera. Oczywiście nie zabrakło też kasyn, salonów spa i parków.

Symphony of the Seas ma długość aż 360 metrów, waży 228 tysięcy ton i posiada 18 pokładów. Statek był budowany przez ostatnie 4 lata we francuskiej stoczni Chantiers de l'Atlantique w Saint Nazair.

Reklama

Wycieczkowiec należący do Royal Caribbean International od 3 dni pływa po wodach Morza Śródziemnego. Jesienią wyruszy na Karaiby. Jego portem macierzystym będzie hiszpańska Barcelona.

Kosztu budowy tego największego na świecie pływającego miasta to niemal 1,5 miliarda dolarów. Jeśli chcecie wybrać się w niezapomnianą podróż Symphony of the Seas, to musicie liczyć się z wydatkiem rządu od 3 do 16 tysięcy złotych.

Źródło; GeekWeek.pl/ / Fot. Royal Caribbean International

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy