Reklama

Światowa Organizacja Turystyki ogłasza cyfrowe paszporty medyczne dla podróżujących

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że podróżowanie po całej planecie już nigdy nie będzie takie swobodne, jak przed pandemią. Teraz dowiadujemy się, że warunkiem będzie posiadanie paszportu CoVID free.

Organizacja poinformowała, że przygotowuje się do zainicjowania pilotażowego programu, w ramach którego pierwsi turyści będą mogli bezpiecznie odwiedzić Wyspy Kanaryjskie. Wszystko wskazuje na to, że słynne światowe turystyczne kurorty będą niedostępne dla wszystkich, którzy nie będą posiadali cyfrowego paszportu medycznego. Dzięki niemu będzie można szybko zidentyfikować osoby, które nie są zainfekowane CoVID-19 i są bezpieczne dla innych ludzi.

„W tych wyjątkowych czasach, gdy CoVID-19 wstrząsnął globalną gospodarką i zagroził całemu sektorowi turystycznemu, innowacja stała się kamieniem węgielnym odnowy. Już nigdy podróże po świecie nie będą takie jak dawniej, zamiast tego staną się bardziej bezpieczne i zrównoważone, zapewniając korzyści narodom i wspólnotom” - powiedział sekretarz generalny UNWTO Zurab Pololikaszwili.

Reklama

Pilotażowy lot na Wyspy Kanaryjskie odbędzie się w lipcu. Wówczas pojawią się tam pierwsi turyści, którzy będą posiadali w swoich smartfonach cyfrowy profil medyczny oraz będą monitorowani poprzez aplikacje Hi+ Card. Światowa Organizacja Turystyki zapewnia, że nie będzie można sfałszować swojego profilu, gdyż będzie on generowany bezpośrednio przez urzędników Ministerstw Zdrowia, a w aplikacjach wszystkie dane będą zaszyfrowane.

UNWTO chce żeby Wyspy Kanaryjskie stały się światowym laboratorium odnowienia działalności turystycznej, którego celem będzie stworzenie nowych wzorów postępowania w branży. Jeśli to rozwiązane się sprawdzi, to zostanie wprowadzone we wszystkich krajach świata. Każdy kto nie będzie posiadał cyfrowego paszportu medycznego w smartfonie, a w niedalekiej przyszłości również w implancie wszczepionym w ciało, nie będzie mógł swobodnie podróżować po całej planecie.

Źródło: GeekWeek.pl// / Fot. Pixabay

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy