Virgin Galactic zapowiada, że już za kilka tygodni wyśle ludzi w kosmos

Richard Branson chce dokonać tego niezwykłego wyczynu jeszcze przed Elonem Muskiem ze SpaceX i Jeffem Bezosem z Blue Origin. Zapowiada się gorący listopad.

Firma Virgin Galactic z powodzeniem przeprowadziła w tym roku kilka testów swojego statku kosmicznego o nazwie VSS Unity. Ostatni lot odbył się pod koniec lipca. Wówczas silnik rakietowy pozwolił wzbić się SpaceShipTwo na wysokość ok. 50 kilometrów ponad powierzchnię Ziemi. To wciąż daleko do granicy kosmosu (100 kilometrów), ale niebawem będzie to osiągalne.

Przynajmniej tak kilka dni temu powiedział szef firmy Virgin Galactic. W swoim wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CNBC ogłosił, że firma wyśle testowych pilotów w kosmos „w ciągu kilku tygodni, a nie miesięcy”. To świetna wiadomość, bo na ten wielki moment czekamy już wiele lat, a teraz marzenia wielu ludzi o ujrzeniu naszej planety z kosmosu w końcu się spełnią. Ziemię z takiej perspektywy w historii świata widziała zaledwie garstka astronautów. Teraz do tego szacownego grona dołączą kolejne setki zwykłych ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z przemysłem kosmicznym.

Reklama

Przez ostatnie dwa miesiące inżynierowie udoskonalali maszynę i jej napęd. Jeszcze w październiku odbędą się kolejne testy maszyny, a jest wielce prawdopodobne, że już w listopadzie piloci odbędą pierwszą podróż na granicę kosmosu.

Richard Branson, właściciel Grupy Virgin, poinformował w lipcu, że rozpoczyna kurs, który pozwoli mu uzyskać sprawność fizyczną do lotu w kosmos. Miliarder weźmie udział w jednym z pierwszych kosmicznych lotów turystycznych. Mają one odbywać się regularnie już w przyszłym roku. Firma wytypowała już miejsce, z którego będą odbywały się loty suborbitalne. Będzie to lotnisko Taranto-Grottaglie, leżące w południowej części Włoch.

Przypomnijmy, że bilety na pierwsze loty statkiem kosmicznym VSS Unity od Virgin Galactic zostały wyprzedane dosłownie na pniu. Tak więc, jeśli jesteście zainteresowani taką formą suborbitalnej rozrywki, to obecnie możecie zakupić bilet na lot, który odbędzie się nie szybciej, niż po roku 2022.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Virgin Galactic

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy