Steam - jak zwrócić grę?

Usługa zwrotów na Steam funkcjonuje już od kilku lat, jednak wiele osób wciąż nie miało okazji z niej skorzystać. To z myślą o nich przygotowaliśmy ten artykuł, w którym dokładnie wytłumaczymy, jak zwracać gry na Steam – prędzej czy później ta wiedza może okazać się przydatna.

Steam
Steammateriały prasowe

Wyjaśnimy zarówno, jak zwrócić grę na Steam, jak i jakie warunki trzeba spełnić, aby móc liczyć na pozytywne rozpatrzenie wnioski. Wszystko omówimy krok po kroku, tak, aby każdy mógł bez problemu przejść przez ten proces. Zapraszamy!

Jak zwracać gry na Steam - warunki, które trzeba spełnić

Zanim wyjaśnimy, jak zwracać gry na Steam, warto wskazać, że nie będzie to możliwe w absolutnie każdym przypadku. Steam dość mocno ogranicza, kto i w jakich sytuacjach może zwrócić grę. W przeciwnym wypadku wiele osób po prostu kupowałoby grę, przechodziło ją do końca i zwracało mimo zadowolenia z jej jakości.

Zwroty na Steam obwarowane są w związku z tym dwoma prostymi warunkami:

  1. wniosek o zwrot musi być złożony nie dalej niż 14 dni od zakupu
  2. użytkownik nie mógł grać w dany tytuł dłużej niż przez 2 godziny.

Nie ma znaczenia, dlaczego chcemy zwrócić grę. Czy to dlatego, że nam się ona nie podoba, jest zbugowana, słabo chodzi na naszym komputerze, czy to ze względu, że się rozmyśliliśmy i jednak szkoda nam wydanych pieniędzy - to nie jest istotne i nie wpłynie na decyzję Steama. Wystarczy, że spełnimy powyższe warunki.

W przypadku zakupu gry w przedsprzedaży można bezwarunkowo anulować zakup i otrzymać zwrot środków do momentu premiery. Już po premierze też można otrzymać zwrot, natomiast w tym przypadku obowiązują standardowe zasady, a więc musi minąć nie więcej niż 14 dni od wydania gry (nie od momentu zakupu, jako że ten miał miejsce przed premierą) i nie można było grać w tytuł przez więcej niż 2 godziny.

Jeśli ktoś nie spełnia powyższych warunków, też może złożyć wniosek o zwrot, ale szanse na jego zaakceptowanie znacznie spadają. Każdy wniosek jest jednak rozpatrywany indywidualnie, więc, jeśli mamy jakiś ważny powód, który pozwala nam sądzić, że zwrot jest należny, warto i tak go złożyć i liczyć, że uda się uzyskać odpowiedź pozytywną.

Jak zwrócić grę na Steam? Poradnik krok po kroku

Firma zadbała o to, aby proces wnioskowania o zwroty na Steam był maksymalnie prosty, szybki i wygodny. Tak więc, jak zwracać gry na Steam? Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Otwórz Steama i zaloguj się.
  2. Naciśnij na swój nick w prawym górnym rogu okna (obok wskaźnika kwoty, która znajduje się w Portfelu Steam) i wybierz z listy, która się pojawi “Szczegóły konta".
  3. Kliknij w “Pokaż historię zakupów" w sekcji “Sklep i historia zakupów".
  4. Odnajdź na liście transakcji zakup gry, którą chcesz zwrócić i kliknij na nią.
  5. Kliknij w “Chcę otrzymać zwrot pieniędzy", po czym jeszcze raz “Chcę otrzymać zwrot pieniędzy".
  6. Wybierz z listy powód zwrotu (np. jest nudna, nie uruchamia się, często się zawiesza) i wpisz swój komentarz w pole “Uwagi", jeśli jakiś masz (nie jest to wymagane).
  7. Naciśnij na przycisk “Wyślij zgłoszenie" i czekaj, aż otrzymasz odpowiedź na e-mail powiązany z kontem.

Jeśli zwrot zostanie przyznany, pieniądze powinny zostać zwrócone w ciągu tygodnia od tej decyzji. Zwroty na Steam z reguły wykonywane są na tę samą formę płatności, z jakiej został dokonany zakup.

Czyli w przypadku zakupu za środki z Portfela Steam pieniądze wrócą do niego, przy zakupie w formie przelewu pieniądze trafią z powrotem na konto. Wyjątkiem jest tutaj sytuacja, w której dana forma płatności nie pozwala na dokonanie na nią zwrotu - w tej sytuacji pieniądze trafią do Portfela Steam.

Zwroty na Steam - podsumowanie

Wiecie już, jak zwracać gry na Steam, więc nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam powiedzenia i mieć nadzieję, że Wasze wnioski o zwrot środków zostaną zaakceptowane. Zwroty na Steam są bardzo przydatne w obecnych czasach, kiedy wiele gier jest niestety wypuszczanych w stanie mocno zbugowanym i wręcz niegrywalnym, więc w razie potrzeby warto z tej funkcji skorzystać.

Efectownia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas