Chrome najpopularniejszą przeglądarką świata?

Według statystyk serwisu StatCounter, najpopularniejszą przeglądarką na świecie stał się Google Chrome, pokonując lidera, jakim był Internet Explorer.

StatCounter pokazuje, że w minionym tygodniu maja (14 do 20 maja) Chrome udało się pokonać Explorera, zdobywając 33 proc. rynku, tymczasem przeglądarka Microsoft w tym zestawieniu zeszła poniżej 30 procent. Przeglądarka Firefox, która jest najpopularniejszą przeglądarką w Polsce, trzyma się na miejscu trzecim z wynikiem około 25 proc. udziału w rynku. Opera regularnie trzyma się poniżej poziomu 8 proc. ogólnego zasięgu rynku. Promowane przez Apple Safari to raptem 1-2 proc. rynku światowego.

Spoglądając na statystyki StatCounter należy jednak zadać sobie pytanie, ile osób rzeczywiście realnie, cały czas korzysta z Chrome, a ile osób po prostu zainstalowało przeglądarkę, ale nie jest to dla nich browser pierwszego czy nawet drugiego wyboru.

Reklama

Pierwsza wersja Google Chrome pojawiła się na rynku 2 września 2008, powoli zdobywając coraz większą popularność na świecie. W niektórych regionach dominacja Chrome jest znacząca (np. Indie), na innych rynkach nadal wyraźnie prowadzi Internet Explorer (np. Japonia).

Z której przeglądarki (przeglądarek) korzystacie i która - waszym zdaniem - jest najlepsza. Podzielcie się waszym zdaniem w komentarzach lub na naszym forum w dedykowanym wątku.

Najnowsze wersje wszystkich przeglądarek można znaleźć w tym serwisie - PC Format Programy

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy