Test ESET Cyber Security Pro - ochrona komputera Mac

Komputery Mac nie są już dzisiaj nietykalne przez hakerów. Wbudowane w sprzęty Apple zabezpieczenia systemowe w większości przypadków dobrze radzą sobie z wirusami i malware, ale nie są bezbłędne. Dlatego warto wybrać oprogramowanie dodatkowe, które zwiększy nasze poczucie bezpieczeństwa, takie jak ESET Cyber Security Pro.

Mimo iż komputery Mac są stosunkowo bezpieczne i przez długi czas były ignorowane przez hakerów, nie można być lekkomyślnym. Osoby intensywnie pracujące na Maku powinny zaopatrzyć się w kompleksową ochronę antywirusową, jaką daje ESET Cybersecurity Pro.

Bezpieczeństwo

ESET to jeden z najlepszych programów antywirusowych dostępnych na komputery typu Mac. Bez problemów radzi on sobie z większością szkodliwego oprogramowania, nawet takiego, które jest niewidoczne dla rozwiązań konkurencji. W profesjonalnych testach zatrzymał on imponujące 99,1 proc. malware trafiającego na komputer z różnych źródeł.

Oczywiście, po pewnym czasie praktycznie każdy program antywirusowy wykryje większość malware. Kluczowy jest jednak czas, którego aplikacja do tego wymaga. Jeżeli wystarczająco dobrze będzie się przeszukiwać stóg siana, to w końcu odnajdzie się przysłowiową igłę. ESET Cyber Security Pro działa bardzo sprawnie i w większości przypadków błyskawicznie wykrywa wszelkie szkodliwe oprogramowanie.

Program koncentruje się na efektywnym wykrywaniu nowych zagrożeń wykorzystując zaawansowaną analizę heurystyczną oraz sygnatury generyczne. Cyber Security Pro działa w oparciu o bazujący na chmurze system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików ESET LiveGrid. Zastosowana technologia białych list oraz zminimalizowana ilość powiadomień wydatnie skróciły czas potrzebny na skanowanie systemu i pozwalają na bezpieczną pracę bez spadku mocy obliczeniowej komputera. Dzięki zwiększeniu wydajności oraz zaawansowanemu silnikowi skanowania ThreatSense ESET pozwala cieszyć się płynnym działaniem również podczas przeglądania multimediów.

Reklama

Jak szybko działa skaner ESET-a? Aby to zobrazować, przeprowadziłem test kopiowania pliku wideo o wielkości 7,1 GB na Maku bez zainstalowanego pakietu Cyber Security Pro. Komputer zrobił to w 16,9 sekund. Czynność powtórzyłem już po zainstalowany antywirusa ESET i proces kopiowania, wraz ze skanowaniem, trwał nieznacznie dłużej - dokładnie 18,8 sekund. 2 sekundy przy kopiowaniu pliku dużej różnicy nie robią, a sprawią, że będziemy czuć się znacznie bezpieczniej. To bardzo dobry wynik, bo niektóre programy antywirusowe dedykowane komputerom Mac zabierają ok. 30-40 sekund na samo skanowanie pliku, niezależnie od wielkości.

Skuteczność pakietu ESET to połączenie wysokiej wykrywalności szkodliwego oprogramowania i nieznacznego obciążenia wydajności systemu.

Ochrona

ESET Cyber Security Pro ma jeden z najlepszych skanerów antywirusowych dostępnych dla komputerów Mac. Warto podkreślić, że rozpoznaje on nie tylko wirusy i malware dedykowane środowisku OS X, ale także te pochodzące ze świata Windowsa. Dzięki temu użytkownik może być pewny, że nie zarazi swojego Maka wirusem kopiując pliki z urządzenia zarządzanego przez Windows. Dla ESET-a nie ma znaczenia czy malware pochodzi z internetu, jest rozsyłane pocztą elektroniczną czy przyniesione na pendrive. Cyber Security Pro bardzo dobrze poradzi sobie z zagrożeniem i błyskawicznie podda je kwarantannie lub usunie. Co więcej, pakiet Cyber Security Pro chroni przed spamem i programami szpiegującymi. Program zawiera zaawansowane filtry antyphisingowe. Informuje użytkownika o obecności na stronach internetowych znanych z oszukiwania ludzi w celu ujawnienia poufnych danych osobowych. Całość działa wzorowo.

Poza osłoną antywirusową zwiększono nacisk na ochronę prywatności. Użytkownicy mogą swobodnie przepuszczać lub blokować przychodzące i wychodzące połączenia dla wybranych aplikacji, usług oraz numerów portów chroniąc swoją tożsamość. Dodatkowo elastyczny system licencjonowania ESET pozwala na ochronę kilku systemów na jednym urządzeniu. Kupując rozwiązanie dedykowane na Mac klient ma możliwość opcjonalnej instalacji analogicznego produktu - antywirusa bądź pakietu bezpieczeństwa - chroniącego środowisko Windows. Zadbano również o design interfejsu, który jest minimalistyczny i spójny ze wzornictwem Apple.

Podsumowanie

ESET Cyber Security Pro to kompletny pakiet bezpieczeństwa zawierający wszystko, co jest współcześnie potrzebne do bezpiecznego korzystania z komputera Mac. To nie jest zwykły antywirus, bo poza wszystkimi funkcjami ESET Cyber Security, wyposażono go także we wzmocnioną zaporę osobistą oraz stopniowalną kontrolę rodzicielską umożliwiającą nadzór nad sieciową aktywnością dzieci. To doskonałe rozwiązanie, dla wszystkich tych, którzy na swoim Maku chcą pracować wydajnie i bezpiecznie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ESET | macBook | Apple | Antywirus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy