Na Syberii powstaje pierwszy na świecie park mamutów i innych wymarłych zwierząt

Władze Rosji postanowiły nie tylko przywrócić do życia wymarłe gatunki zwierząt, ale również wybudować park na dalekiej Syberii, w którym będzie można je wszystkie zobaczyć w ich najbardziej naturalnym środowisku.

Na Syberii powstaje pierwszy na świecie park mamutów i innych wymarłych zwierząt
Na Syberii powstaje pierwszy na świecie park mamutów i innych wymarłych zwierzątGeekweek - import

Serwis The Siberian Times informuje, że o takich planach oficjalnie powiadomił Władimir Putin we wrześniu ubiegłego roku we Władywostoku, podczas 4. Wschodniego Forum Ekonomicznego. Teraz plan ten zaczął być realizowany. Ta niesamowita inwestycja ma na początek opiewać na 6 milionów dolarów, ale wraz z jej rozbudową finansowanie będzie sukcesywnie zwiększane.

Zanim powstanie Park Plejstoceński, najpierw wybudowane zostanie specjalne laboratorium, w ramach projektu Północno-Wschodniego Federalnego Uniwersytetu im. Ammosowa. Odkryte na Syberii i zgromadzone w nim dobrze zachowane szczątki mamutów, nosorożców włochatych, lwów jaskiniowych oraz pradawnych ras koni, mają posłużyć rosyjskim naukowcom do sklonowania i odtworzenia tych zwierząt. W tym historycznych wysyłkach będą im pomagali specjaliści z południowokoreańskiej Fundacji Badań Biotechnologicznych SOOAM.

Na Syberii powstanie park mamutów i innych wymarłych stworzeń. Fot. AP.

O próbach sklonowania i odtworzenia mamutów słyszymy od dobrych kilku lat, ale dotąd na świat nie przyszedł żaden przedstawiciel tych pięknych i majestatycznych zwierząt, które znikły z powierzchni Ziemi ponad 10 tysięcy lat temu z ręki człowieka i zmian klimatycznych.

Według najnowszych informacji, rosyjskie laboratorium na Syberii ma pomóc przyspieszyć proces odtworzenia mamutów i innych wymarłych zwierząt. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, a na to się zapowiada, bo w projekt zamieszany jest sam Władimir Putin, to możemy spodziewać się, że już na początku lat 20. nową światową atrakcją turystyczną stanie się syberyjski Park Plejstoceński.

Źródło: GeekWeek.pl/The Sun/RT / Fot. AP/National Geographic

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas