Brytyjski kosmolog do Muska: ​Kolonizacja Marsa to "urojony" pomysł

Marzenia Elona Muska o kolonizacji Marsa zostały określone jako "urojone" i "nierealistyczne" przez jednego z czołowych światowych astrofizyków.

Elon Musk nie ukrywa swoich ambicji dotyczących skolonizowania planet Układu Słonecznego, począwszy od Marsa. Musk przekonuje, że stała osada powstanie na Czerwonej Planecie do 2050 roku.

Martin Rees wątpi jednak, że takie przedsięwzięcie będzie kiedykolwiek możliwe. Urodzony w 1942 roku Martin Rees to brytyjski astronom i kosmolog. Jest członkiem Towarzystwa Królewskiego w Londynie.

Jeden z czołowych brytyjskich astrofizyków, który uważa, że szukane inteligencji pozaziemskich jest opłacalne, nawet jeśli szansa na sukces jest mała, twierdzi także, że życie ludzi na Marsie nie byłoby możliwe ze względu na nieprzyjazne warunki.

- Pomysł Elona Muska, aby milion ludzi osiedliło się na Marsie, jest niebezpieczną ułudą. Życie na Marsie nie jest lepsze niż życie na biegunie południowym lub na szczycie Mount Everestu - powiedział Martin Rees.

Musk wierzy, że kolonizacja Układu Słonecznego jest jedynym sposobem, aby uchronić ludzkość przed wymarciem przez egzystencjalne zagrożenia, takie jak kolizje asteroid. Miliarder wielokrotnie mówił o konieczności budowy miast na Marsie i przekonywał, że osady potrzebowałyby dużej liczby ludzi, aby być samowystarczalne. - Chcemy stworzyć samowystarczalne miasto na Marsie przed lub po III wojnie światowej. Prawdopodobieństwo, że zostanie ono utworzone tam po III wojnie światowej jest małe, bo mam nadzieję, że nigdy nie będzie III wojny światowej. Niskie prawdopodobieństwo jednak jest, więc powinniśmy spróbować uczynić to miasto samowystarczalnym przed każdą możliwą III wojną światową - powiedział Musk.

Reklama

Musk i jego firma SpaceX zamierzają zaprezentować załogę, która poleci na Marsa jeszcze w tym roku.

Michio Kaku, wybitny astrofizyk, zgadza się z Muskiem i jego imperatywem dotyczącym kolonizacji Marsa. - Jako polisa ubezpieczeniowa, musimy się upewnić, że ludzie staną się dwuplanetowym gatunkiem. To są wytyczne Carla Sagana. A teraz Elon Musk ożywił tę wizję, mówiąc o międzyplanetarnym gatunku. Chce wysłać nawet milion kolonistów na Marsa przez swoje rakiety - powiedział Michio Kaku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kolonizacja marsa | Mars | Misja na Marsa | Elon Musk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama