Kosmos

Elon Musk wystrzeli w kosmos pierwszą reklamę

Firma SpaceX wraz z kanadyjskim startupem Geometric Energy Corporation chcą wysłać w kosmos pierwszy w historii billboard. Wszystko za sprawą specjalnie zaprojektowanej satelity CubeSat, która jest w stanie wyświetlać reklamy.

Jak donosi Business Insider, już niebawem wszechobecna komercjalizacja usług obejmie także przestrzeń kosmiczną. Wszystko za sprawą agencji kosmicznej Elona Muska oraz kanadyjskiej firmy inżynieryjnej. Kosmiczny billboard zostanie przetransportowany na orbitę na pokładzie rakiety Falcon 9.

Oczywiście nie mówimy o  o klasycznym bannerze, jakich wiele na polskich drogach. Reklamy będą wyświetlane na ekranie, przytwierdzonym do  specjalnie zaprojektowanego satelity CubeSat. Jest to stosunkowo niewielkie urządzanie, produkowane z masowo dostępnych komponentów. Ważące nie więcej niż 300 kg satelity CubeSaty są łatwe w obsłudze oraz transporcie.

Reklama

Kto będzie mógł się zareklamować w kosmosie? Właściwie każdy, kto wykupi stosowne miejsce. To zostało przeliczone na piksele i jest zależne od wartości rynkowych wybranych tokenów kryptowalut. Im większy fragment ekranu będziemy chcieli zająć, tym większą kwotę przyjdzie nam za niego zapłacić.

Według przewidywań redaktorów Business Insidera reklama zostanie wyniesiona na orbitę w pierwszym kwartale 2022 roku.

------------------------------

Elon Musk - więcej newsów 

Elon Musk nie zapłacić podatku dochodowego 

Elon Musk - książka, która przewidziała jego podróż na Marsa

Elon Musk - na czym polega jego Neuralink?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kosmos | Elon Musk | reklama | SpaceX
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy