Kosmos

Łazik Perseverance przesłał na Ziemię udane selfie

Łazik Perseverance wykonał na Marsie swoje pierwsze zdjęcie selfie i przesłał je na Ziemię. W tle można zobaczyć helikopter Ingenuity.

Łazik Perseverance znajdujący się na Marsie z powodzeniem przesłał swoje pierwsze selfie na Ziemię. Na fotografii można zobaczyć między innymi stojący i gotowy do lotu helikopter Ingeunity, który wzbije się w powietrze na Marsie w okolicach 11 kwietnia bieżącego roku. Selfie zostało wykonane 6 kwietnia i pokazuje obie maszyny oddalone od siebie o niecałe 4 metry. Na zdjęciu można zobaczyć również ślady opon, które pozostawił łazik Perseverance.

Zdjęcie powstało z połączenia 62 fotografii wykonanych przez aparat Perseverance oznaczony jako WATSON - ten znajduje się z kolei na długim ramieniu robota zintegrowanego z łazikiem. Obrazy zostały odpowiednio połączone po bezpośrednim przesłaniu ich na Ziemię. Połączenie zdjęć pozwoliło NASA zbudować ostateczną fotografię tak, aby selfie łazika wyglądało niczym robione ze specjalnego, dedykowanego kijka.

Reklama

Podobne fotografie przesyłane z Marsa mogliśmy oglądać już wcześniej - przy okazji misji łazika Opportunity. Można się spodziewać, że nie jest to jedyny materiał tego typu jaki zostanie przesłany przez Perseverance.  


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NASA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy