Kosmos

Marsjański łazik NASA sukcesywnie zbliża się do Czerwonej Planety

Łazik Perseverance jest już w połowie zaplanowanej drogi do Marsa. Konstrukcja Amerykańskiej Agencji Kosmicznej pokonała odległość 235 milionów kilometrów.

NASA jakiś czas temu wysłała swojego łazika Perseverance na Marsa. Konstrukcja przeleciała już odległość około 235 milionów kilometrów, a do samej Czerwonej Planety Perseverance doleci dopiero w lutym 2021 roku. Wygląda jednak na to, że wszystko idzie zgodnie z planem. Amerykańska Agencja Kosmiczna podzieliła się bowiem informacjami, że łazik Perseverance znajduje się już w połowie drogi do Marsa. Najgorsza w całej operacji będzie próba lądowania, która może zakończyć się niepowodzeniem. Cały proces odbędzie się w sposób automatyczny i nie będzie kontrolowany przez inżynierów z poziomu Ziemi.

Reklama

Łazik Perseverance ma szukac na Marsie śladów dawnego życia. Konstrukcja będzie lądowała na kraterze Jezero, który posiada az 45 kilometrów szerokości. Wraz z łazikiem nad powierzchnię Marsa wzniesie się specjalny helikopter, który będzie badał substancje znajdujące się nad powierzchnią Czerwonej Planety.

Pozostaje mieć nadzieję, że misja zakończy się powodzeniem.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NASA | Perseverance | Mars
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy