NASA Perseverance przesłał panoramę Marsa w 360-stopniach

Marsjański łazik NASA przesłał na Ziemię nową panoramę Czerwonej Planety. Tym razem została ona wykonana w 360-stopniach w obszarze krateru Jezero. Naukowcy podejrzewają, że właśnie w tym miejscu istniało niegdyś starożytne jezioro wypełnione wodą.

Nowe multimedia przesłane przez marsjańskiego łazika NASA wskazują jednoznacznie na to, iż zaczyna się on przemieszczać. Tym razem sprzęt rozpoczyna kolejną fazę, naukową, która ma dać naukowcom odpowiedzi na wiele pytań. To jednocześnie najbardziej zaawansowana misja na Marsie w historii całej ludzkości.

Nowy, 360-stopniowy obraz został wykonany przy pomocy kamery Mastcam znajdującej się na łaziku. W ciągu 13 dni powstała fotografia, która pokazuje dokładnie, jak wygląda otoczenie samego łazika. Panorama posiada 2,4 miliarda pikseli i zawiera 992 obrazy połączone w jeden. Obrazy składowe zostały wykonane przez Perseverance podczas 53 i 64 dnia oficjalnej misji.

Reklama

Łazik Perseverance wkraczając w naukową fazę misji będzie dalej sprawdzał czy da się generować tlen z atmosfery na Czerwonej Planecie. Oprócz tego Perseverance zbierze także próbki, które zostaną pozostawione w konkretnych miejscach oczekując na misję, która zabierze je z powrotem na Ziemię.

NASA niemalże na pewno będzie informowała nas o wszystkich postępach. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Perseverance

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy