Kosmos

Sonda Hayabusa2 bezpiecznie wylądowała na Ziemi

Japońska sonda Hayabusa2, która pobrała próbki z asteroidy Ryugu z powodzeniem powróciła na Ziemię. Konstrukcja wylądowała na terenie Australii.

Sonda Hayabusa2 wróciła na Ziemię po sześciu latach spędzonych w kosmosie. Na jej pokładzie znajdują się próbki pobrane z asteroidy, które zostaną poddane zintensyfikowanym badaniom przez naukowców. Dzięki nim mamy się dowiedzieć, z czego dokładnie zbudowany jest Układ Słoneczny. Same próbki zdradzą także więcej informacji związanych z powstaniem naszego domu - Ziemi.

Kapsuła z próbkami z sondy została zrzucona na pustynię w południowej Australii. Kapsuła powrotna Hayabusa2 przypominała podczas lądowania wielką kulę ognia, która spada na powierzchnię Ziemi. Kolejne plany misji Hayabusa2 to między innymi przelot koło asteroidy w 2026 roku oraz spotkanie z kolejną asteroidą w 2031 roku.

Reklama

Próbki pobrane przez sondę zostały zamknięte w specjalnej kapsule, która jest odporna na ogień i posiada rozmiar około 40 centymetrów. Całość wylądowała z powodzeniem na powierzchni Ziemi. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hayabusa2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy