Virgin Galactic przygotowuje się do kolejnego lotu testowego

Virgin Galactic przygotowuje się do przetestowania po raz kolejny swojego statku SpaceShip Two. Ostatni lot zakończył się niespodziewaną awarią silnika.

Virgin Galactic nie poddaje się w kontekście testowania swoich rozwiązań oraz statku kosmicznego SpaceShip Two. Przedsiębiorstwo zajmujące się lotami kosmicznymi spodziewa się, że idealnym momentem na przeprowadzenie drugiego testu będzie 13 lutego 2021 roku. Przygotowania przed lotem już trwają. Virgin Galactic usprawnia także możliwości załogi samolotu macierzystego VMS Eve.

Virgin Galactic sprawdza obecnie wszystkie możliwe problemy, które mogą wystąpić podczas drugiego z testów. Pierwsza, nieudana symulacja lotu odbyła się 12 grudnia 2020 roku - w tym przypadku zawiódł silnik. Teraz przedsiębiorstwo skupiło się także na sprawdzeniu kabiny pasażerskiej, a także zmodernizowanych komponentów, takich jak stabilizatory poziome oraz awionika potrzebna do sterowania lotem.

Reklama

SpaceShip Two jest testowany od lutego 2019 roku. Virgin Galactic spodziewa się, że na przestrzeni kilkunastu najbliższych miesięcy będzie w stanie zabrać pierwszych, komercyjnych pasażerów na pokład. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Virgin Galactic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy