Medycyna przyszłości

Innowacyjne roboty farmaceutyczne - automatyzacja służby zdrowia coraz bliżej

​Podczas Międzynarodowych Targów Farmaceutycznych Pharmacy WIHE Warsaw firma Glintt zaprezentuje najnowsze roboty medyczne - w części szpitalnej Pyxis Medstation, która jest częścią automatycznego obiegu leków w szpitalach, a w części farmaceutycznej - robot Rowa Vmax oraz system kolejkowy Pharos.

Stacja Pyxis MedStation 4000 to urządzenie, który odpowiada na dystrybucję leków na oddziale szpitalnym - to jeden z elementów, który może uczestniczyć w automatyzacji szpitali. Dzięki temu urządzeniu pierwsza dawka leku znacznie szybciej trafia do pacjenta, co pozwala na duże oszczędności - zarówno czasu jak i pieniędzy. Zarządzanie lekami  jest szybsze i bardziej efektywne. Urządzenie wydaje tylko leki przypisane do konkretnego pacjenta, dzięki czemu nie ma mowy o popełnieniu błędu przy wydawaniu leku. Jeśli nieodpowiedni dla danego pacjenta lek zostanie wpisany do urządzenia, lekarz jest o tym natychmiast informowany - system sam rozpoznaje na jakie leki pacjent jest uczulony lub które medykamenty mogą ze sobą kolidować. Ponadto urządzenie pomaga ustalić rodzaj i dawkę leku. Dzięki rozbudowanemu systemowi szuflad, leki są dostępne łatwo i szybko, a samo urządzenie jest bardzo pojemne.

Rowa Vmax to apteczny robot magazynowy, który dzięki wielu różnym możliwościom konfiguracyjnym pozwala dopasować magazyn dokładnie do potrzeb i warunków apteki. Rowa Vmax znacznie usprawnia pracę apteki - opakowania leków są umieszczane precyzyjnie obok siebie na całej powierzchni urządzenia, dzięki czemu na bieżącym metrze magazynu mieści się do 4000 pudełek. Specjalna głowica chwytająca, zdolna przenosić do 8 opakowań równocześnie, wydaje farmaceucie odpowiednie opakowania w ciągu kilku sekund. Urządzenie obsługiwane jest za pomocą wygodnego i intuicyjnego, dotykowego panelu.

Pharos to inteligentny system kolejkowy, który znacznie usprawni obsługę interesantów w każdej aptece. Jego wdrożenie przynosi korzyści zarówno klientom, jak i pracownikom apteki. Dzięki niemu klienci mają większy dostęp do informacji oraz są sprawniej obsługiwani, co przekłada się na krótszy czas spędzony w aptece. Pharos oszczędza też czas pracowników apteki - pozwala zoptymalizować ich pracę, dzięki czemu mogą skupić się na innych zadaniach.

Wszystkie rozwiązania będzie można oglądać na żywo podczas odbywających się w hali EXPO Międzynarodowe Targi Farmaceutyczne Pharmacy WIHE Warsaw w dniach 1-3 października na stoisku firmy Glintt.

Reklama
INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Robot | farmacja | Apteka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama