Czy NASA wymazała budynki ze zdjęć z marsjańskiego łazika Curiosity?

Lista anomalii wypatrzonych na zdjęciach wysyłanych przez łazik Curiosity jest doprawdy imponująca. Widywano już liczne "dowody" będące rzekomo reliktami istniejącej kiedyś na Marsie cywilizacji. Należy do nich na przykład zdjęcie domniemanego budynku, które zostało wykonane w dniu 16 września 2013 roku. Okazuje się, że NASA prawdopodobnie wyretuszowała to ujęcie, pozostawiając skały, ale bez tajemniczego obiektu.

Fotografia, dostępna początkowo w wersji czarno-białej, wydawała się pokazywać spory budynek, częściowo widoczny zza skał. Drugi obraz z dnia 11 lutego 2017 pokazuje tę samą formację skalną, ale tym razem w kolorze i - co najbardziej zaskakujące - już bez "budynku", który zniknął z obrazka. 

Jak twierdzą wyznawcy teorii spiskowych, może to być kolejny z dowodów na to, że NASA regularnie retuszuje zdjęcia nadsyłane przez marsjańskie łaziki. Wirtualni "archeolodzy", którzy wiele godzin poświęcają na analizy udostępnianych zdjęć, dowodzą, że amerykańska agencja kosmiczna celowo ukrywa dowody na istnienie dawniej na Marsie życia i zaawansowanej technicznie cywilizacji. 

Reklama


Innemedium.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mars | Życie na Marsie | NASA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy