Przyszłość pola bitwy

Firma Boeing stworzyła i opatentowała ochronne pole siłowe

Koncern Boeing opatentował technologię, która może pozwolić na wyposażenie pojazdów i budynków w coś w rodzaju ochronnego pola siłowego. Idea ta znana była dotychczas głównie z prozy i filmów science fiction. Okazuje się, że stworzono technologię o bardzo podobnych funkcjonalnościach.

Boeing to przede wszystkim producent samolotów dla potrzeb awiacji cywilnej i wojskowej. Tym razem korporacja zainwestowała w rozwój technologii ochrony pojazdów i budynków za pomocą systemu który jest w stanie zminimalizować ryzyko ich zniszczenia. Opatentowane rozwiązanie nazywa się "systemem tłumienia fali uderzeniowej za pomocą łuku z fali elektromagnetycznej". Pole siłowe ma być w stanie chronić nie tylko obiekty stacjonarne, ale też będące w ruchu jak czołgi, samoloty czy okręty.

System zawiera specjalne czujniki, które wykrywają wybuch w bardzo wczesnej jego fazie i natychmiastowo aktywują pole ochronne stworzone za pomocą impulsów promieniowania mikrofalowego, energii elektrycznej i laserów. Dochodzi wtedy do szybkiego podgrzania i zjonizowania powietrza, które przez kilka chwil jest w stanie pełnić funkcję ochronną i rozpraszać falę uderzeniową minimalizując znacznie uszkodzenia potencjalnego celu ataku.

Reklama
Zmianynaziemi.pl
Dowiedz się więcej na temat: Boeing
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy