Reklama

W Kazachstanie powstanie niezwykły most i budynek w jednym

Już wkrótce w Kazachstanie może stanąć jeden z najbardziej niezwykłych mostów/budynków na świecie. Spektakularny Tower of the Sun powstanie w centrum Astany, stolicy Kazachstanu, na rzece Iszym.

Tower of the Sun to most i budynek w jednym. Obiekt zaprojektowany przez Fundamental Architects i Omega Render zostanie zrealizowany przez BI GROUP. Łączna powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 75 000 m2. Znajdą się tam mieszkania prywatne, biura, hotel oraz sklepy.

Nazwa obiektu została zainspirowana ideami i symbolizmem kazachskiej tradycji. Energia budynku będzie powstawać dzięki przepływowi wody, aczkolwiek nie będzie do tego konieczna tradycyjna zapora.

Tower of the Sun ma łączyć się z infrastrukturą miejską. Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpocznie się budowa mostu-budynku, ale jest już na to zielone światło.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: architektura | smart city | most | budynek

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama