Reklama

Sonda Hope przesłała pierwsze zdjęcie Marsa

Sonda Hope biorąca udział w misji na Marsa zorganizowanej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie przesłała na Ziemię zdjęcie Czerwonej Planety.

Mars to miejsce, które będzie prawdziwie oblegane w lutym 2021 roku. Najpierw na orbitę planety weszła sonda Hope Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a dzień później tego samego dokonała sonda Tianwen-1 pochodząca z Chin. Pierwsza w historii, arabska misja międzyplanetarna wykonała kilka zdjęć Marsa, jednak nic nie przypomina tego, co udało się jej dostarczyć w ciągu ostatnich godzin. Malowniczy widok Czerwonej Planety został przesłany na zdjęciu bezpoś®ednio na Ziemię.

Na zdjęciu widoczne są niektóre z najbardziej znanych cech Marsa - największy wulkan Olympus Mons czy też trzy wulkany Tharsis Montes.

Reklama

Misja Al Amal zorganizowana przez Zjednoczone Emiraty Arabskie ma na celu dostarczyć szczegółowe informacje dotyczące marsjańskiej atmosfery. Zestaw instrumentów na pokładzie sondy obejmuje między innymi kamerę EXi oraz spektrometr ultrafioletu i podczerwieni.

Wszystkie zdjęcia z misji będą udostępniane na stronie Emirates Mars Mission. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: UAE | Mars

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy