Reklama

Japończycy polecą na Księżyc

Japońska Agencja Kosmiczna (JAXA) ma ambitne plany wysłania załogowej misji na Księżyc ok. 2030 r.

JAXA po raz pierwszy publicznie wyraziła chęć wysłania astronautów poza Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Japonia chce w 2025 r. dołączyć do misji NASA, która planuje zbudować stację kosmiczną na orbicie Księżyca. Taki obiekt miałby być punktem przesiadkowym do Czerwonej Planety.

Japończycy mają nadzieję użyczyć swojej technologii w budowie stacji i dzięki temu wreszcie umieścić astronautę na Księżycu. Ambitne plany JAXA zostały przedstawione podczas panelu edukacyjnego. W przyszłym roku jest spodziewany oficjalny plan misji.

JAXA chce opracować technologie oczyszczania wody i chroniące astronautów przed promieniowaniem kosmicznym. Japończycy chcą także zaangażować się w pracę nad sondą umożliwiającą przemieszczanie się astronautów między stacją kosmiczną a powierzchnią Księżyca.

W 2019 r. na Srebrny Glob zostanie wysłana bezzałogowa japońska sonda. W 2022 r. JAXA chce wysłać na Księżyc próbnik, który będzie wyszukiwał zasoby naturalne. Chiny i Indie także chcą rozszerzyć swoje programy kosmiczne.  

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Księżyc | badania kosmosu | JAXA | Japonia

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy